Μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά. Εκατοντάδες άτομα να αποθεώνουν τον υπουργό Υγείας, που σε οποιαδήποτε άλλη χώρα θα είχε τουλάχιστον παραιτηθεί, διότι απλούστατα κατάφερε να μετατρέψει την πανδημία σε εθνική τραγούδια με 36.000 νεκρούς.
Μόνο στην Ελλάδα, ένας άνθρωπος σαν τον Θάνο Πλεύρη, θα μπορούσε να βγαίνει και να λέει δημόσια ότι αγαπάει την Ελλάδα! Φαντάσου να μην την αγαπούσε, δεν θα είχε μείνει ρουθούνι…
«Είμαστε η μεγάλη κεντροδεξιά παράταξη, η παράταξη της ευθύνης, που είμαστε πάντα στη σωστή πλευρά της ιστορίας, που αγαπάμε την Πατρίδα, που είμαστε περήφανοι που είμαστε Έλληνες. Στις 21 Μαΐου ψηφίζουμε ΝΔ και ΠΘ Κυριάκο Μητσοτάκη. Σας ευχαριστώ για την παρουσία σας» pic.twitter.com/xApO5UxOmS
— Θάνος Πλεύρης (@thanosplevris) May 13, 2023