Ο δήμαρχος Κωνσταντινούπολης τα έβαλε με τον Ταγίπ Ερντογάν
Το δικό του σόου έκανε οΕκρέμ Ιμάμογλου την ημέρα ανάληψης των καθηκόντων του όπως μετέδωσε την Πέμπτη 4/4 ο ανταποκριτής του ΣΚΑΪ από την Κωνσταντινούπολη, Μανώλης Κωστίδης. Ο δήμαρχος της Κωνσταντινούπολης έστειλε το δικό του μήνυμα στονΡετζέπ Ταγίπ Ερντογάν.
«Υπήρξαν προσπάθειες που είχαν επιχειρήσει να καθυστερήσουν και να εμποδίσουν το έργο μας. Εύχομαι και ελπίζω πως οι επιλογές του λαού μας, οι προτιμήσεις του λαού μας, η κοινή λογική να είναι ένα μήνυμα προς του κυβερνώντες στην Άγκυρα, στην κυβέρνηση και στον κύριο πρόεδρο. Αυτό θα πρέπει να είναι ένα μήνυμα πως πρέπει να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι, στο να σκεφτόμαστε μαζί και να κινούμαστε μαζί. Αυτή είναι μια εθνική στάση» είπε ο δήμαρχος Κωνσταντινούπολης.
«Eκρέμ, Εκρέμ…» φώναζε ο κόσμος που τον άκουγε.