![](http://i0.wp.com/dimpenews.com/wp-content/uploads/2024/06/ce9acebaceb7cebaceb7cebaceb7cebacebaceba.jpg?resize=708%2C704&ssl=1)
Όταν στα πρόβατα έδιναν αριθμό..
”Ένα πλήθος πρόβατα τόσο μεγάλο και το καθένα τους είχε στο κεφάλι έναν αριθμό που άλλαζε διαρκώς ( σσ όντως μας δίνουν συνεχώς νέα νούμερα νέους αριθμοκωδικούς ΑΜΚΑ, ΑΜΑ, ΔΟΥ, αρ, ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ, ΜΗΤΡΩΟ.. κ.α ) αλλά καθώς ήταν όλα ίδια δεν μπορούσε να καταλάβει κανείς αν ήταν τα πρόβατα που άλλαζαν αριθμό ή οι αριθμοί που άλλαζαν πρόβατα”. (σσ μάλλον το δεύτερο) (Ζοζέ Σαραμάγκου από το βιβλίο του Νομπελίστα συγγραφέα ”ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ’‘
ο αριθμός του ….θηρίου είναι για τα πρόβατα..
dimpenews.com